Разлика помеѓу преработките на „Совет за безбедност на ООН“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
[[sv:FN:s säkerhetsråd]]
[[tl:Kapulungang Panseguridad ng Mga Bansang Nagkakaisa]]
[[ta:ஐக்கிய நாடுகள் பாதுகாப்பு அவை]]
[[tt:БМО Иминлек Шурасы]]
[[th:คณะมนตรีความมั่นคงแห่งสหประชาชาติ]]
86.434

уредувања

Прегледник