Предлошка:Taxonomy key: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 76 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|-
|Ранг:
|<code>{{{rank|{{{{PAGENAME}}|rank}}}}}</code> (displaysсе asприкажува како <code>{{anglicise rank|{{{rank|{{{{PAGENAME}}|rank}}}}}}}</code>)
|-
|Врска:
-->{{{link_target|{{ {{PAGENAME}}|link_target}} }}}{{!}} }}<!--
Now generate link text, including extinction dagger
-->{{#if:{{{extinct|}}}|&dagger;}}{{{link|{{{{PAGENAME}}|link}}}}}]]</code>''' (linksводи toкон {{{link_target|{{ {{PAGENAME}}|link_target}} }}})
|-
|Изумирен:
|{{#if:{{{extinct|}}}|'''<code>{{{extinct|{{{{PAGENAME}}|extinct}}}}}</code>'''|неНе.}}
|-
|Секогаш се прикажува:
|{{#if:{{{always_display|{{{{PAGENAME}}|always_display}}}}}|YesДа (manualрачно/automaticавтоматско overrideпрезапишување)[[Category:Automatic taxoboxes using always_display]]|{{#switch:{{lc:{{{rank|{{{{PAGENAME}}|rank}} }}} }}
| virus_group
| regnum | phylum | divisio | classis | ordo | familia | genus | species = YesДа (majorпоглавен rankранг)
| noНе.
}} }}
|-
|{{#ifeq:{{#titleparts:{{PAGENAME}}|1|2}}|Incertae sedis|''Неприменливо'' (incertae sedis)|{{#iferror:{{get refs|{{#titleparts:{{PAGENAME}}||2}}}}|{{get refs|{{#titleparts:{{PAGENAME}}|1|2}}}}|{{get refs|{{#titleparts:{{PAGENAME}}||2}} }} }} }}
|-
|Наводи за матичниот таксономтаксон:
|{{#ifeq:{{#titleparts:{{{parent|}}}|1|2}}|Incertae sedis|''Неприменливо'' (incertae sedis)|{{#iferror:{{get refs|{{{parent|}}} }}|{{get refs|{{#titleparts:{{{parent|}}}|1|2}}}}|{{get refs|{{{parent|}}} }} }} }}
|-

Прегледник