Прејди на содржината

Југозападен Регион: Разлика помеѓу преработките

Додадени 142 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
== Демографија ==
[[File:Ethnic groups in the Southwestern Region of Macedonia.svg|thumb|right|400px|Демографска карта на регионот.]]
=== Население ===
Моменталното население на овој регион изнесува 221.651 жители.