Британско кралско семејство: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* [[Елизабета II|Кралицата на Обединетото Кралство]]
* [[Принц Филип, Војвода од Единбург|Војводата од Единбург]] (сопругот на Кралицата)
* [[Чарлс, Принц од Велс|Принцот од Велс]] и [[Камила, Војвотка од Корнвол|Војвотката од Корнвол]] (најстариот син на Кралицата и неговата женасопруга)
** [[Вилијам (војвода од Кембриџ)|Вилијам, Војводата од Кембриџ]] (постариот син на Принцот од Велс) и сопругата [[Кетрин (војвотка од Кембриџ)|Кетрин, Војвотката од Кембриџ]]
** [[Принц Хари од Велс]] (помладиот син на Принцот од Велс)
** [[Принцеза Беатриса од Јорк]] (постарата ќерка на Војводата на Јорк)
** [[Принцеза Евгенија од Јорк]] (помладата ќерка на Војводата од Јорк)
* [[Принц Едвард, Гроф од весекс|Грофот]] и [[Софи, Грофица од Весекс|грофицата од Весекс]] (најмладиот син на Кралицата и неговата женасопруга)
** [[Леди Лујза Виндзор]] (ќерката на Грофот од Весекс)
* [[Ана, Кралска Принцеза|Кралската Принцеза]] (ќерката на Кралицата)
* [[Принц Ричард, Војвода од Глостер|Војводата]] и [[Брижита, Војвотка од Глостер|Војвотката од Глостер]] (братучед на Кралицата и неговата женасопруга)
* [[Принц Едвард, Војвода од Кент|Војводата]] и [[Катарина, Војвотка од Кент|Војвотката од Кент]] (братучед на кралицата и неговата женасопруга)
* [[Принц Михаил од Кент|Принцот Михаил]] и [[Принцеза Михаела од Кент|Принцезата Михаела од Кент]] (братучед на Кралицата и неговата женасопруга)
* [[Принцеза Александра од Кент|Принцезата Александра, Чесната Леди Огајлви]] (братучетка на Кралицата)
 

Прегледник