Државна изборна комисија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(ситна поправка)
сНема опис на уредувањето
| minister2_pfo =
... etc.
| chief1_name = [[АлександарБорис НовакоскиКондарко]]
| chief1_position =
| chief2_name =
Состав од 2008<ref>{{цитирана веб страница|url=http://www.sec.mk:90/2009/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=101|title=Државна Изборна Комисија |publisher=Државна Изборна Комисија |language=македонски|accessdate=2010-01-20}}</ref>
* '''Претседател'''
[[Борис Кондарко]]
[[Александар Новакоски]]
* '''Заменик Претседател'''
[[Субхи Јакуп Јакупи]]

Прегледник