Разлика помеѓу преработките на „12 април (родени)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 397 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
|valign="top" align="right"|[[1871]] 
|[[Јоанис Метаксас]], грчки фашист и диктатор.
|-
|valign="top" align="right"|[[1921]] 
|[[Сократ Маркилов]], македонски борец.
|-
|valign="top" align="right"|[[1961]] 
|[[Лиза Џерард]], австралиска пејачка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1971]] 
|[[Шенон Доерти]], американска актерка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1986]] 
|[[Блерим Џемаили]], швајцарски фудбалер со македонско потекло.
 
|}

Прегледник