Разлика помеѓу преработките на „Југоисточен Регион“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[[Податотека:Jugoistocen region.JPG|thumb|180px|right|Лого на Југоисточниот регион.]]
[[Податотека:Southeastern statistical region.svg|300px|thumb|Местоположба на југоисточниот регион]]
'''Југоисточниот регион''' е еден од осумте статистички и плански региони на [[Македонија]].<ref>[http://biznis24.com.mk/node/5045 Македонија и официјално поделена на региони]</ref> Овој регион граничи со [[вардарски регион|вардарскиот]] и [[источен регион|источниот регион]].

Прегледник