10 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 350 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот брише Шаблон: Без извори, референци во самата википедија)
Нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1585]] 
|[[Папа Григур XIII]], римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1813]] 
|[[Жозеф Луј Лагранж]], италијански математичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1904]] 
|[[Изабела II]], кралица на Шпанија.
|-
|valign="top" align="right"|[[1915]] 
|[[Јане Сандански]], истакнат македонски [[револуционер]], [[војвода]] и еден од раководителите на [[ТМОРО]] и доследен следбеник на [[Гоце Делчев|Гоцевите]] идеи.

Прегледник