4 април: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 33 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: kn:ಏಪ್ರಿಲ್ ೪
с (r2.7.1) (Бот Брише: ksh:4. Apprill)
с (Бот Додава: kn:ಏಪ್ರಿಲ್ ೪)
[[jv:4 April]]
[[kl:Apriili 4]]
[[kn:ಏಪ್ರಿಲ್ ೪]]
[[pam:Abril 4]]
[[ka:4 აპრილი]]
[[ro:4 aprilie]]
[[qu:4 ñiqin ayriway killapi]]
[[ru:4 апреля]]
[[rue:4. апріль]]
[[ru:4 апреля]]
[[sah:Муус устар 4]]
[[se:Cuoŋománu 4.]]
8.502

уредувања

Прегледник