Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 3 бајти ,  пред 9 години
с
r2.5.2) (Бот Менува: de:Zarentum Bulgarien
с (Отстрането уредувањето на 80.168.201.139 (разговор), вратено на последната верзија на Luckas-bot)
с (r2.5.2) (Бот Менува: de:Zarentum Bulgarien)
[[bg:Царство България]]
[[cs:Bulharské carství]]
[[de:KönigreichZarentum Bulgarien]]
[[en:Kingdom of Bulgaria]]
[[es:Reino de Bulgaria]]
[[fr:Royaume de Bulgarie]]
[[ko:불가리아 왕국]]
[[he:ממלכת בולגריה]]
[[id:Kerajaan Bulgaria]]
[[it:Regno di Bulgaria]]
[[he:ממלכת בולגריה]]
[[ja:ブルガリア王国 (近代)]]
[[ko:불가리아 왕국]]
[[nl:Koninkrijk Bulgarije]]
[[ja:ブルガリア王国 (近代)]]
[[pl:Carstwo Bułgarii]]
[[pt:Reino da Bulgária]]
9.281

уредување

Прегледник