Илјада деветстотини осумдесет и четврта: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.6.2) (Бот Додава: bar:1984 (Roman))
сНема опис на уредувањето
{{Инфокутија за книга
| name = Илјада деветстотини осумдесет и четврта
| title_orig = ''Nineteen Eighty-Four (1984)''
| translator =
| image = [[Податотека:1984first.jpg|200п]]
253

уредувања

Прегледник