Авогадров број: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Менува: zh:阿伏伽德罗常数
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: pnb:ایووگیڈرو نمبر)
с (r2.7.1) (Бот Менува: zh:阿伏伽德罗常数)
[[uk:Число Авогадро]]
[[vi:Hằng số Avogadro]]
[[zh:阿伏伽德罗常]]
24.517

уредувања

Прегледник