Прејди на содржината

Agusta A-129 Mangusta: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: en:Agusta A129 Mangusta)
Нема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Хеликоптери]]
[[Категорија:ВоениБорбени хеликоптери]]
 
[[ar:أغوستا أي129 مانغوستا]]