Панкреас: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Менува: mr:स्वादुपिंड
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Менува: mr:स्वादुपिंड)
[[lt:Kasa]]
[[hu:Hasnyálmirigy]]
[[mr:स्वादुपिंड]]
[[mr:अग्न्याशय]]
[[ms:Pankreas]]
[[nl:Alvleesklier]]
2.892

уредувања

Прегледник