Македонски парламентарни избори (1990): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.sec.mk/arhiva/1990_parlamentarni/konecni_rezultati_1990.pdf Републичка изборна комисија: Конечни резултати од Изборите 1990]
* [http://www.sobranie.mk/mk/default.asp?vidiItemID=pratenicki_sostav&MandatID=179B5B8E8553BC9448467E22984766301 Пратенички состав 1991 - 1994]
 
[[Категорија:Парламентарни избори во Македонија|1990]]
6.555

уредувања

Прегледник