Разлика помеѓу преработките на „Придавка“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 17 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: sl:Pridevnik
с (Отстрането уредувањето на 62.162.198.112 (разговор), вратено на последната верзија на SieBot)
с (r2.7.1) (Бот Додава: sl:Pridevnik)
[[simple:Adjective]]
[[sk:Prídavné meno]]
[[sl:Pridevnik]]
[[ckb:ئاوەڵناو]]
[[sr:Придеви]]
24.517

уредувања

Прегледник