Авогадров број: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 36 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: pnb:ایووگیڈرو نمبر
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: be:Сталая Авагадра)
с (r2.7.1) (Бот Додава: pnb:ایووگیڈرو نمبر)
[[nn:Avogadros tal]]
[[oc:Nombre d'Avogadro]]
[[pnb:ایووگیڈرو نمبر]]
[[pcd:Nombe d'Avogadro]]
[[pms:Nùmer d'Avogadro]]
24.517

уредувања

Прегледник