Мала Мечка (соѕвездие): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.6.4) (Бот Менува: simple:Ursa Minor (constellation)
с (r2.6.4) (Бот Менува: nl:Kleine Beer (sterrenbeeld))
с (r2.6.4) (Бот Менува: simple:Ursa Minor (constellation))
[[ru:Малая Медведица (созвездие)]]
[[sah:Аччыгый Араҥас (сулустар бөлөхтөрө)]]
[[simple:Ursa Minor (constellation)]]
[[sk:Súhvezdie Malá medvedica]]
[[sl:Mali medved (ozvezdje)]]
127.134

уредувања

Прегледник