Разлика помеѓу преработките на „Човек“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: arc:ܒܪ ܢܫܐ Менува: he:אדם, iu:ᐄᒃ/iik
с (r2.7.1) (Бот Додава: rue:Чоловік розумный)
с (Бот Додава: arc:ܒܪ ܢܫܐ Менува: he:אדם, iu:ᐄᒃ/iik)
[[ar:إنسان]]
[[an:Homo sapiens]]
[[arc:ܒܪ ܢܫܐ]]
[[frp:Homan]]
[[ast:Homo sapiens sapiens]]
[[id:Manusia]]
[[ia:Esser human]]
[[iu:ᐃᓄᒃᐄᒃ/inukiik]]
[[os:Адæймаг]]
[[is:Maður]]
[[it:Homo sapiens sapiens]]
[[he:האדם הנבוןאדם]]
[[jv:Menungsa]]
[[kn:ಮಾನವ]]
43.100

уредувања

Прегледник