Разлика помеѓу преработките на „Штокавско наречје“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Бот Додава: ru:Штокавское наречие
(српско-хрватската јазична територија)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ru:Штокавское наречие)
[[hr:Štokavsko narječje]]
[[it:Štokavo]]
[[ja:シュト方言]]
[[nl:Štokavisch]]
[[ja:シュト方言]]
[[pl:Dialekt sztokawski]]
[[ru:Штокавское наречие]]
[[sh:Štokavština]]
[[sl:Štokavščina]]
[[sr:Штокавско наречје]]
[[sh:Štokavština]]
[[sv:Štokavisk dialekt]]
86.434

уредувања

Прегледник