Февруари: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 366 бајти ,  пред 11 година
с
Отстрането уредувањето на 77.28.107.65 (разговор), вратено на последната верзија на Aibot
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 77.28.107.65 (разговор), вратено на последната верзија на Aibot)
{{Февруари {{CURRENTYEAR}}}}
 
'''Февруари''' или '''Сечко''' е вториот [[месец]] во годината според [[Грегоријански календар|Грегоријанскиот календар]]. Тој е месецот со најмалку [[ден]]ови според овој календар, со 28 дена во редовните години и 29 дена во престапните години.Месецот февруари е последен месец од Бабата Зима,и затоа сите го знаат како лош,аплив и многу студен.Месецот февруари подмирисува на пролет бидејки тогаш растат првите весници на пролетта-кокичињата.
 
 

Прегледник