Прејди на содржината

Февруари: Разлика помеѓу преработките

Додадени 147 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.6.4) (Бот Додава: rue:Фебруар)
Нема опис на уредувањето
{{Февруари {{CURRENTYEAR}}}}
 
'''Февруари''' или '''Сечко''' е вториот [[месец]] во годината според [[Грегоријански календар|Грегоријанскиот календар]]. Тој е месецот со најмалку [[ден]]ови според овој календар, со 28 дена во редовните години и 29 дена во престапните години.Месецот феврруари е последен месец од Бабата Зима,и затоа сите го знаат како лош.
 
 
Анонимен корисник