Предлошка:Образложение за неслободна слика: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| summary="ОбјаснувањетоОбразложението за праведна употреба за оваа слика." class="toccolours" style="width: 100%" cellpadding="2"
! colspan=2 style="background: pink; text-align: center; vertical-align: top; padding-right: 0.4em; width: 15%; font-size: 12pt" id="rationale_header" |[[Википедија:Напатствие за објаснувањеобразложение за неслободна употреба|ОбјаснувањеОбразложение]] за неслободна слика <!--
-->{{#if:{{{Специјален_наслов|}}}| {{{Специјален_наслов}}}|}}<!--
-->{{#if:{{{Статија|}}}|{{#ifexist:{{{Статија|}}}|за [[{{{Статија}}}]] <includeonly>[[Категорија:Неслободни слики со валидна повратна врска|{{PAGENAME}}]]</includeonly>|''- ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: <code>{{{Статија}}}</code> НЕ ПОСТОИ''<div style="font-size:smaller">Проверете големи/мали бувки во насловот. Внесете го само точниот наслов на ''една'' статија ''без'' <nowiki>[[загради]]</nowiki> или друго форматирање. Исто така, можно е посочената статија да била избришана.</div> <includeonly>[[Категорија:Неслободни слики со црвена повратна врска|{{PAGENAME}}]]</includeonly>}}|''- НЕДОСТАСУВА ИМЕ НА СТАТИЈА'' <includeonly>[[Категорија:Неслободни слики без повратна врска|{{PAGENAME}}]]</includeonly>}}

Прегледник