Разлика помеѓу преработките на „Контексно слободна граматика“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Бот Мења: fr:Grammaire non contextuelle)
[[en:Context-free grammar]]
[[es:Gramática libre de contexto]]
[[fi:Yhteydetön kielioppi]]
[[fr:Grammaire hors-contextenon contextuelle]]
[[hr:Kontekstno neovisna gramatika]]
[[it:Grammatica libera dal contesto]]
[[ru:Контекстно-свободная грамматика]]
[[sk:Bezkontextová gramatika]]
[[fi:Yhteydetön kielioppi]]
[[sv:Kontextfri grammatik]]
[[ta:இடம் சாரா இலக்கணம்]]
14.744

уредувања

Прегледник