Разлика помеѓу преработките на „СВОТ (анализа)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
 
==СВОТ анализа на опкружувањето==
[[Image:SWOT-landscape mk.jpg.jpg|thumb|right|СВОТ анализата на опкружување систематски ги развива врските помеѓу општата цел и главните СВОТ- фактори и обезбедува интерактивно и тродимензионално опкружување со можност за пребарување.]]
Според наодите на Брендан Китс, Леиф Едвинсон и Торд Бединг (2000), СВОТ анализата на опкружување доловува најразлични менаџерски ситуации преку визуелизација и предвидување на динамичната изведба на споредливи предмети. Постојано се идентификуваат промени во релативните резултати.
 
89

уредувања

Прегледник