Разговор:Главна страница/Архива 1: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
== За wikibooks ==
 
Ете така, откако администраторот го среди линкот до wikibooks, некои се решија да стават нешто таму (http://mk.wikibooks.org/wiki/JFLAP). Искрено, лично не знаев дека има вики книги на македонски (баш поради тоа што таков беше линкот и можда поради фактот дека никогаш не ми текна да откуцам „ручно“ http://mk.wikibooks.org/). Пишав нешто што е малку поспецифицчно, односно не е толку од енциклопедиски карактер, така да видете (осбено Вие студентите информатичари) и кажете што мислите. Да се пишуваат вакви текстови, на вакмо место, или не??? --[[Корисник:Sikavica|Sikavica]] 22:51, 13 Септември 2005 (UTC)
Анонимен корисник

Прегледник