Џон Гришам Реј: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 159 бајти ,  пред 11 година
==== Романи ====
 
* Време за убивање (1989)
* Фирмата (1991)
* Досието пеликан (1992)
* Клиентот (1993)
* Комората (1994)
* [[The Rainmaker (1995)http://en.wikipedia.org/wiki/The_Rainmaker_%28John_Grisham%29 ]]
* Порота во бегство (1996)
* Партнерот (1997)
* Уличниот адвокат (1998)
* Тестаментот (1999)
* The Brethren (2000)
* Обоената Куќа (2001)
* Прескокнувајќи го Божиќ (2001)
* Поканите (2002)
* The King of Torts (2003)
* Bleachers (2003)
* Последниот поротник (2004)
* Брокерот (2005)
* ПизаПиво и пица (2007)
* Жалбата (2008)
* Помошникот (2009)
* Теодор Бон:Адвокатот детеrдете (2010)
* Признанието (2010)
50

уредувања

Прегледник