Разлика помеѓу преработките на „Градска компјутерска мрежа“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
{{викифицирање}}
Метрополитенската мрежа (MAN)е голема компјутерска мрежа која опфаќа цел град или некој голем комплекс.МAN обично поврзува голем број на локални мрежи (LAN), користејќи високо-капацитетна технологија, како фибер-оптички линкови, и обезбедува врски и услуги кои ги користи широката мрежа (WAN) и интернет.
 

Прегледник