Ксантин: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 25 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с (Создадена страница со: {{distinguish|xanthene}} {{chembox | verifiedrevid = 396517217 | reference = <ref>''Merck Index'', 11th Edition, '''9968'''.</ref> | ImageFile = Xanthin - X...)
 
сНема опис на уредувањето
{{distinguish|xanthene}}
{{chembox
| verifiedrevid = 396517217
[[da:Xanthin]]
[[de:Xanthin]]
[[es:Xantina]]
[[en:Xanthine]]
[[es:Xantina]]
[[fr:Xanthine]]
[[io:Xantino]]

Прегледник