Долнолужички јазик: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.5.2) (Бот Додава: pms:Lenga Sorbian bass Менува: gd:Sòrbais Ìosal
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: hr:Donjolužičkosrpski jezik)
с (r2.5.2) (Бот Додава: pms:Lenga Sorbian bass Менува: gd:Sòrbais Ìosal)
[[fr:Bas-sorabe]]
[[gv:Sorbish Eeghtyragh]]
[[gd:SorbaisSòrbais IosalÌosal]]
[[ko:고지 소르브어]]
[[hsb:Delnjoserbšćina]]
[[ja:低地ソルブ語]]
[[oc:Bas Sorab]]
[[pms:Lenga Sorbian bass]]
[[pl:Język dolnołużycki]]
[[pt:Baixo sorábio]]
24.401

уредување

Прегледник