Источни Русини: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 44 бајти ,  пред 11 година
с
r2.5.1) (Бот Брише: lt:Rusinai (tauta) Менува: ru:Русины
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Менува: ru:Карпатские Русины)
с (r2.5.1) (Бот Брише: lt:Rusinai (tauta) Менува: ru:Русины)
[[os:Русинаг адæм]]
[[he:רותנים]]
[[lt:Rusinai (tauta)]]
[[hu:Ruszinok]]
[[nl:Roethenen]]
[[pl:Karpatorusini]]
[[pt:Rutenos]]
[[ru:Карпатские Русины]]
[[sk:Rusíni]]
[[cu:Роу́сє (Карпа́тьсци)]]
59.415

уредувања

Прегледник