Рефрен: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 28 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Рефрен е [[стилска фигура на повторување]] каде што има повторување на еден или повеќе [[стихови]] во [[песната]]. Рефренот се употребува за да се зголеми емоционалноста и сликовитоста во песната.
Анонимен корисник

Прегледник