Рефрен: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 179 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: Рефрен е стилска фигура каде што има повторување на еден или повеќе стихови во [[п...)
 
Нема опис на уредувањето
Рефрен е [[стилска фигура на повторување]] каде што има повторување на еден или повеќе [[стихови]] во [[песната]]. Рефренот се употребува за да се зголеми емоционалноста и сликовитоста во песната.
Анонимен корисник

Прегледник