Месојади: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 12 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Во [[Ланец на исхрана|ланецот на исхрана]], '''месојадите''' се организми кои се исхрануваат исклучиво со животинска храна.
{{ЕкоЕкологија-никулец}}
[[Категорија:Екологија]]

Прегледник