Симеон Кавракиров: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: {{Биографија инфо | име=Симеон Кавракиров | портрет= | px = 144px опис=македонски револуционер | ...)
 
Нема опис на уредувањето
* [http://www1.parliament.bg/kns/Pkontrol/23ons/1%20rs/23%20ons-1rs-12p.htm Расправа во бугарскиот парламент за киднапирањето на Симеон Кавракиров] - на бугарски јазик.
 
[[Category:Македонци|БК]]
[[Category:Македонски борци|БК]]
1.628

уредувања

Прегледник