Прејди на содржината

Живоин Рафаиловиќ: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|px=150px
|опис=
|роден-дата= [[{{роден на|||1871]]}}
|роден-место= [[Мионица]], [[Србија]]
|починал-дата= [[{{починал на|||1953]]}}
|починал-место= [[{{починал во|Белград]]|}}, [[Југославија]]
|занимање =
}}