Разлика помеѓу преработките на „Бели дробови“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 22 бајти ,  пред 10 години
с
r2.6.4) (Бот Додава: map-bms:Paru-paru
с (Никогаш не сум слушнал за ,,плуши‘‘, туку за плуќи)
с (r2.6.4) (Бот Додава: map-bms:Paru-paru)
[[bn:ফুসফুস]]
[[zh-min-nan:Hì (khì-koan)]]
[[map-bms:Paru-paru]]
[[be:Лёгкія]]
[[be-x-old:Лёгкія]]
126.849

уредувања

Прегледник