Натприродно: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 430 бајти ,  пред 11 година
с
Отстрането уредувањето на 95.180.135.252 (разговор), вратено на последната верзија на VolkovBot
(Јас придонесов нешто за текстот за да сватат луѓето полесно.)
с (Отстрането уредувањето на 95.180.135.252 (разговор), вратено на последната верзија на VolkovBot)
[[uz:G‘ayritabiiylik]]
[[zh:超自然现象]]
 
 
 
 
Натприродни (виши) сили: може на пример оној нематеријален дел од човекот кој умира неговиот ДУХ останува на земјата и се појавува во кошмарите на луѓето.Тој дух може да ги опседнува куќите така што ќе ги плаши со своите глас и чекори.

Прегледник