Натприродно: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 430 бајти ,  пред 11 година
Јас придонесов нешто за текстот за да сватат луѓето полесно.
с (Бот Додава: be-x-old:Звышнатуральнае)
(Јас придонесов нешто за текстот за да сватат луѓето полесно.)
[[uz:G‘ayritabiiylik]]
[[zh:超自然现象]]
 
 
 
 
Натприродни (виши) сили: може на пример оној нематеријален дел од човекот кој умира неговиот ДУХ останува на земјата и се појавува во кошмарите на луѓето.Тој дух може да ги опседнува куќите така што ќе ги плаши со своите глас и чекори.
Анонимен корисник

Прегледник