Разлика помеѓу преработките на „Малесија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 23 бајти ,  пред 10 години
с
r2.6.3) (Бот Додава: bg:Малесия
с (Создадена страница со: '''Малесија''' е ридско-планински предел во Западна Македонија, карактеристичен по сво...)
 
с (r2.6.3) (Бот Додава: bg:Малесия)
 
[[Категорија:Региони во Република Македонија]]
 
[[bg:Малесия]]
58.155

уредувања

Прегледник