Жан Калвин: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 76 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[zh:约翰·加尔文]]
 
ПЕТАР МНОГУ ГО САКАШЕ ЖАН. кОГА ТОЈ ПЦОЈСА ПЕТАР НИ ЦВЕКЕ НЕ МУ ОДНЕСЕ!
ТОА Е СЕ ЗА ЖАК!
ЗАЕДНО СО ПЕТАР ТИЕ ЈА ИЗГРАДИЈА ЦРКВАТА ВО БИТОЛА. ПОТОА ТИЕ СО ПЕТАР СЕ СКАРАА ЗА ШЕСТАТА ЖЕНА!
Анонимен корисник

Прегледник