Координирано универзално време: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот Менува: he:זמן יקום מתואם
с (Бот Менува: he:זמן יקום מתואם)
[[fo:UTC]]
[[fr:Temps universel coordonné]]
[[frr:UTC]]
[[fy:Koördinearre Wrâldtiid]]
[[fur:Timp coordenât universâl]]
[[is:UTC]]
[[it:Tempo coordinato universale]]
[[he:זמן אוניברסלייקום מתואם]]
[[ka:მსოფლიო კოორდინირებული დრო]]
[[ku:UTC]]
[[ne:समन्वित विश्व समय]]
[[ja:協定世界時]]
[[frr:UTC]]
[[no:UTC]]
[[nn:UTC]]
46.384

уредувања

Прегледник