Џулијан Асанж: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 24 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија за личност | име = Џулијан Асанж | портрет = Julian Assange (Norway, March 2010).j...)
 
Нема опис на уредувањето
| наставка2 = <!-- ова е наставка само за полето „Починал“ -->
| познат = Уредник на [[Викиликс]]
| занимање = Главен уредник и сновачосновач на [[Викиликс]]
| сопружник =
| татко =
[[da:Julian Assange]]
[[de:Julian Assange]]
[[en:Julian Assange]]
[[el:Τζούλιαν Ασάντζ]]
[[es:Julian Assange]]

Прегледник