Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Либија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 76 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox flag | Name = Чад | Image = Flag of Libya.svg | Use = 111111 | Proportion = 1:2 | Adoption = 11 ноември 1977 | Design =Чиста зел...)
 
 
[[Category:Национални симболи на Либија]]
[[Категорија:Државни знамиња во Африка|Л]]
 
[[af:Vlag van Libië]]

Прегледник