Разлика помеѓу преработките на „Македонија на Македонците“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
 
== Појава ==
 
{{МРО}}
 
Ова мото првпат се сретнува во протоколното решение на [[Привремена влада на Македонија - Единство|Привремената влада на Македонија - Единство]] од [[21 мај]] [[1880]] година в кое меѓу другото се истакнува:
* ''д-р Боро Мокров - м-р Томе Груевски, Преглед на македонскиот печат (1885-1992), Скопје, 1993''
 
{{МРО}}
[[Категорија:Македонска револуционерна организација]]
[[Категорија:Национални симболи на Македонија]]

Прегледник