Бастион: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 3 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: sk:Bastión (hradby)
с (Бот Додава: la:Pugnaculum)
с (Бот Додава: sk:Bastión (hradby))
[[pl:Bastion]]
[[pt:Baluarte]]
[[ru:Бастионная система укреплений#.D0.91.D0.B0.D1.81.D1.82.D0.B8.D0.BE.D0.BDБастион]]
[[sk:Bastión (hradby)]]
[[sl:Bastijon]]
[[sr:Бастион]]
8.502

уредувања

Прегледник