Разлика помеѓу преработките на „Хуан Карлос I“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 10 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
| successor = [[Фелипе, принц на Астурија]]
| suc-type =
| spouse = [[Кралица Софија од (Шпанија)|Софија]]
| issue = [[Инфанта Елена од Шпанија]]<br />[[Инфанта Кристина од Шпанија]]<br />[[Фелипе, принц на Астурија]]
| titles = ''HM'' Крал на Шпанија<br />''HRH'' Принц на Шпанија<br />''HRH'' Инфант Хуан Карлос од Шпанија<br /> Крал на Ерусалим<ref>[http://www.sentex.net/~ajy/facts/crusades.html] Ian Crofton, Brewer's Cabinet of Curiosities.</ref>

Прегледник