Владимир Радмановиќ: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Расмановиќ игра на позиција крилен центар. Досега имал настапувано за екипите на [[КК Црвена Ѕвезда]], [[КК Железник]], [[Сиетел Суперсоник]], [[Лос Анџелес Клиперс]], [[Лос Анџелес Лејкерс]], [[Шарлот Бобкетс]] и [[Голден Стејт Вариорс]].
 
{{DEFAULTSORT:Радмановиќ}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
 
[[de:Vladimir Radmanović]]
[[en:Vladimir Radmanović]]
[[es:Vladimir Radmanović]]
[[fr:Vladimir Radmanović]]
[[gl:Vladimir Radmanović]]
[[it:Vladimir Radmanović]]
[[he:ולדימיר ראדמנוביץ']]
[[ja:ウラジミール・ラドマノビッチ]]
[[pt:Vladimir Radmanović]]
[[sr:Владимир Радмановић]]
[[sh:Vladimir Radmanović]]
[[tr:Vladimir Radmanović]]
[[zh:弗拉迪米尔·拉德马诺维奇]]

Прегледник