Владимир Радмановиќ: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(нс)
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за личност
'''Владимир Радмановиќ''' (роден на {{роден на|19|ноември|1980}} ) е српски кошаркар, кој во моментот настапува за тимот на [[Шарлот Бобкетс]] во [[НБА]] лигата.
|име= Владимир Радмановиќ<br>Vladimir Radmanović
|портрет= Vladimir Radmanović.jpg
|px=220px
|опис=
|роден-дата= {{роден на|19|ноември|1980}}
|роден-место= [[Требиње]], [[СФРЈ]], денешна [[БИХ]]
|починал-дата=
|починал-место=
|занимање = кошаркар
}}
 
'''Владимир Радмановиќ''' (роден на {{роден на|19|ноември|1980}} ) е српски кошаркар, кој во моментот настапува за тимот на [[ШарлотГолден БобкетсСтејт Вариорс]] во [[НБА]] лигата.
Расмановиќ игра на позиција крилен центар. Досега имал настапувано за екипите на КК Црвена Ѕвезда, КК Железник, Сиетел Суперсоник, Лос Анџелес Клиперс и Лос Анџелес Лејкерс.
 
Расмановиќ игра на позиција крилен центар. Досега имал настапувано за екипите на [[КК Црвена Ѕвезда]], [[КК Железник]], [[Сиетел Суперсоник]], [[Лос Анџелес Клиперс]], и [[Лос Анџелес Лејкерс]], [[Шарлот Бобкетс]] и [[Голден Стејт Вариорс]].

Прегледник