Разлика помеѓу преработките на „Софи Марсо“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 20 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
 
Најпознати нејзини улоги ги остварила во филмовите: [[Храбро срце (филм)|Храбро срце]] со [[Мел Гипсон]], [[Ана Каренина (филм)|Ана Каренина]] и [[Светот не е доволен]].
 
{{никулец}}
 
{{DEFAULTSORT:Марсо}}

Прегледник